SMS k maturite, promóciám, blahoželania, priania, vinše, básne

K titulu inžinier dovoľ nám vinš krátky,
nech Ti vždy bohatnú vedecké poznatky.
I keď cieľ vysnený ponúka oddýchnuť,
viem, že pôjdeš ďalej, na ďalšiu žitia púť.
Že bude sprievodcom obloha belasá
i riečka tajomná, čo dobrom volá sa.
Že sa v Tebe nesklamú otec, mamka Tvoja,
čo sledujú Tvoj každý krok, o Teba sa boja.
S láskou, úctou, vďačnosťou objím si ich vrelo,
v teple lásky tých dvoch sŕdc pôjdeš ďalej smelo.


K úspešnému ukončeniu štúdia Ti srdečne blahoželáme a želáme veľa zdravia, šťastia a úspechov v budúcom živote, zaujímavé povolanie a splnenie všetkých snov.


K úspešnému ukončeniu štúdia na vysokej škole srdečne blahoželáme.


Konečne sa splnil vytúžený sen … V rukách držíš diplom a srdce máš plné očakávania. Tak neváhaj a vykroč správnym smerom do sveta, ktorý sa nazýva ŽIVOT.


Lekárom si duše, tela, jasá s Tebou rodný kraj. Pre ľudstvo smieš spraviť veľa, na to stále pamätaj! Toľko šťastia, pozornosti, koľko v tejto chvíli, nech Ťa celý život hostí, … náš milý.


Nech sa Tvoje sny stanú skutočnosťou a nech je skutočnosť krajšia ako ten najodvážnejší sen.


Miesto kvetov, stisku ruky iba krátky telegram: Silou možno váľať buky, rozumom z nich stavať chrám.


Písomky a skúšky už zdajú sa byť iba hrou. Roky štúdia ostanú navždy peknou spomienkou. Veľa šťastia na ceste za úspechom praje …


Po rokoch štúdia, metroch ťahákov, desiatkach prebdených nocí a náročných skúšok, je najvyšší čas využiť vedomosti a vykročiť v ústrety šťastnej budúcnosti.


Škola je už minulosťou a Teba láka svet. Tak využi vedomostí a smelo vykroč vpred.


Teraz nastal ten správny čas. Knižky do kúta postaviť a poriadne to osláviť.


Titul zdobí Vašu snahu, fantáziu, talent, um. Ak má život správnu dráhu, chutí ako ópium.


To sa Ti dnes … žije, keď máš zrazu promócie za sebou. Neboli to ľahké roky, veru si sa neraz potil z toľkých papierov. Musela tá mama s otcom veru nosiť dňom aj nocou klobásky, aby si vraj lepšie vedel zodpovedať múdrej vede otázky. Musela tá mama s otcom nosiť veru dňom aj nocou vajíčka, aby trochu pookriala pred skúškami tvoja malá dušička.


Už utíchli posluchárne, diplom hreje v náručí. Že tie roky nie sú márne, len pilnosť vám zaručí. Gaudeamus včera stíchlo, dnes je život pred vami, a ten beží strašne rýchlo, chráňte sa pred prehrami! Zápočty a skúšky kruté iste sú už zabudnuté. Nový index – čisté stránky. Život vám dá do nich známky.


Už si o krok ďalej, o stupeň vyššie. Nie chvála, len slová vďaky každému, čo pri Tebe stál. Titul máš a chceš byť taký, aby svet Ti ďalej prial. P.S.: Konečne konečná (trpela pečeň). Päť rokov sa ten čas ohromne vliekol.