SMS ku dňu matiek, blahoželania, priania, vinše, básne

Pre mamičku moju milú, ktorú nadovšetko rád(a) mám,
veľké srdce namaľujem a k sviatku jej ho dám.


Čože ti dať na pamiatku mamka naša k tvojmu sviatku? Nazbieral som lesné kvety, zostavil som pekné vety. To, čo vety nepovedia, lesné kvety dopovedia.


Dnes je deň mamičiek a ja myslím na tú svoju, chcela by som byť s ňou, no mám veľkú smolu. Chcela by som Ťa vidieť, pohladiť tú nežnú tvár, dať Ti božtek na líčko, to by bol krásny dar. Kúpila by som Ti kvety, tie po ktorých túžiš, aby si mala radosť, lebo Ty si to zaslúžiš. Ty si ma s láskou vychovala, zato Ti veľmi ďakujem, vždy si tu pre mňa bola, aj ja pre Teba vždy budem. Aj preto Ti píšem báseň, lebo Ťa veľmi ľúbim, vždy budeš v mojom srdci, to Ti hneď sľúbim. Mamička moja milá, chcem, aby si vedela, že aj keď nie som s Tebou, vždy som na Teba myslela. Dúfam, že sa Ti to páčilo, zo srdca som to písala, pre najlepšiu mamičku, aká kedy na svete bola.


Dnes ti želám veľa šťastia, usmievaj sa celý deň. Povedz, že chceš modré z neba, zabehnem ti chytro preň. Ja viem, ty ho nebudeš chcieť, nemáš času hrať sa s ním. Tak ti, mamka, dneska aspoň topánočky vyčistím.


Do ruky ti kvietok vkladám moja milá mamička, skloň sa ku mne, dám ti ešte horúci bozk na líčka.


Ja mám mamku, mamičku, ráno varí kávičku. Izbu riadi, čistí šaty, ja mám mamku, poklad zlatý.


Je deň matiek, mamka, mamička drahá, prijmi od synáčka želanie zdravia.


Každá dobrá matka, v žiali dieťa hladká. Má ho veľmi rada – keď je preč, tak ho hľadá. Keď má dieťa horúčku, tak ho drží za rúčku. Naučí ho svojej reči, nenechá ho v nebezpečí.


Každé ráno mamička pobozkáš ma na líčka. Keď ma izbou roztočíš, smiech mi skočí do očí. Bozk ti vrátim na líčka, milá, drahá mamička.


Keď som bola malá,snívala som veľmi rada.Nevedela som si vážiť to,čo mám a hádala som sa kvôli hlúpostiam.Dnes som rada,že nie som na tomto svete sama a viem si uctiť slovko “mama.”


Ku Dňu matiek, mamička drahá, prijmi od synáčka želanie zdravia.


Kvietok v rúčke mám, tebe ho mamička dám


Mám rád kvety, ľúbim vtáčiky, každú hračku maličkú, lež najväčšmi zo všetkého ľúbim svoju mamičku.


Mama – to slovo krásne, až pri tom človek žasne. Vyslovujem ho každý deň a pri tom sa usmejem. Si ako krásny sen, čo zalial našu Zem. Na každý žiaľ máš liek, vôkol teba počuť smiech.


Mamička – to slovo krásne, že až človek pri ňom žasne. Vyslovujem ho každý deň a pri tom sa vždy usmejem. Si ako krásny sen, čo zalial našu Zem. Na každý žiaľ máš vždy liek, vôkol Teba je vždy len smiech. Dnes máš svoj sviatok krásny a preto Ti píšem v tejto básni, ako veľmi Ťa milujem a zároveň aj obdivujem. Si moja najlepšia priateľka, si moja spása aj útecha, si moje všetko čo na svete mám a preto Ťa aj uctievam. Som šťastná, že si moja mamička a preto Ti letí najsladšia hubička. Prajem Ti všetko krásne k Tvojmu sviatku moje zlatíčko a ešte raz posielam pusinku na líčko. Ľúbim Ťa veď Ty si moje srdiečko.


Mamička moja, bez zbytočných fráz a skratiek, prajem Ti všetko najlepšie ku Dňu matiek.


Mamička, mamička, dám Ti pusu na líčka k Tvojmu dnešnému sviatku z lásky aj kvietok na pamiatku.


Mamička, si ako víla čo sa ligoce na nebesiach, si ako srdce ktoré je otvorené pre všetkých z nás ! mama Ľúbim ťa :* a nikdy neprestanem ľúbiť


Mamka moja zlatá, mamka, mamička, tebe patrí táto prekrásna kytička. Nech ti povie každý lupienok aj kvet, že si mamička, môj celučičký svet.


Mamka moja, mamka zlatá, kto tú Tvoju prácu zráta?
Varíš nám, perieš nám, srdiečko Ti za to dám.


Mamka naša kým sa stretne celá naša rodina, prijmi vinš, priania pekné od dcéry aj od syna.


Milá mamička, nech Ti tento deň prinesie toľko šťastia a radosti, koľko lásky ty sama rozdávaš svojim najbližším po celý čas! Prajem Ti krásny Deň matiek.


Moja mama rada ma má, lepšej mamy niet. Už som poznal veľa mám, najlepšiu však len ja mám. Ja jej za to božtek dám, taký ako svet.


Moja milá mamička, pobozkám ťa na líčka, veď som ešte maličká, ale keď raz vyrastiem vo všetkom ti pomôžem.


Moja milá mamička, vždy mi padne slzička, keď myšlienky ma napadnú, že ty si tam a ja tu. Som veľmi rada, ako si ma vychovala, koľko veľa lásky si mi za tie roky dala. Ako si vždy pri mne bola, boľačky mi pofúkala, slzičky mi utierala, vo všetkom mi pomáhala. Koľko trpezlivosti si mala, keď som vystrájala, nikdy si sa nehnevala, keď som Ťa zlostila. Často na Teba myslím a veľmi si Ťa vážim, zato aká si, mamička, aspoň táto básnička. To, že Ťa ľúbim už určite vieš, a to, že neprestanem to, Ti píšem tiež. Každý rok k Tvojmu sviatku Ti píšem báseň krátku, aby si vedela, že som s láskou na Teba myslela. Ďakujem za všetko!


Nesiem ti ruže, mamička moja, lebo dnes veľky sviatok máš. Keď sa nám oči spoja, želanie bez slov rozoznáš.


Pekný kvietok v poli žije ako nebo belasý je. Prídu deti popásť husi modrý kvietok odtrhnú si. Potom deti maličké dajú kvietok mamičke.


Pre mamičku moju milú, ktorú nadovšetko rád(a) mám, veľké srdce namaľujem a k sviatku jej ho dám.


Pre moju maminku posielam kvetinku, a ešte k tomu na tvár sladučkú pusinku.


Prečo sa chveje osika? Lebo sa jej vetrík dotýka. A ktože je, kto na vine, že sa chvejú ruky mamine. To sú ale smiešne otázky. Tie ruky sa chvejú od lásky.


Šetrím si korunky, už ich mám päť, kúpim dnes mamičke najkrajší kvet. Pekný kvet červený, ako lienka, ľúbim ťa, ľúbim, moja mamulienka.


Tej najmilšej a najzlatšej maminke k sviatku, s prianím všetkého najlepšieho pre radosť a na pamiatku.


Všetky kvety do rúk mamy, skladam ako drahokamy.
Za jej lásku, plnú nehy, za zelené detské brehy.
Za jej štedrosť, starosť v hlave, za dni šťastné, za dni hravé,
za rozprávky nad kolískou, za to, že vždy stoji blízko.
Mamička, prajem Ti všetko najlepšie ku Dňu matiek.


Za Tvoju nehu mamička, za Tvoju veľkú lásku,
za starosť, bozky na líčka, za každú pribudnutú vrásku,
na Tvojej tvári, na dlaniach, čo zrobené sú celé,
nech táto malá básnička, tlmočí vďaky tisícere.