Svadobné SMS, blahoželania k svadbe, priania, vinše, básne

Dávno ste si priali, aby ste sa mali, teraz keď sa máte, dúfam že si dáte, myslím toho vínka, čo pred sebou máte. Krásny život Vám praje…


Dnes ste si navzájom dali dva svadobné prstienky. Nech sú raz rovnako krásne i Vaše spoločné spomienky.


Dnes vykročíte spolu ako manželia. Na spoločnej ceste životom nech Vás spája láska , porozumenie a vzájomná dôvera.


Ak chcete mať pokoj v rodine, zavrite obe svokry do skrine. Vyberte ich len na veľké sviatky, a potom dajte spiatky.


Ako ty jemu , tak on tebe , verní buďte v každej dobe , jeden druhého si vážte , stále s láskou žiť sa snažte. Láska najväčší je dar , buďte navždy šťastný pár!


Až nastane ten slávnostný čas a zaznie svadobná melódia , Vaše sľuby splynú v jeden hlas a je z nich dokonalá harmónia. Blahoželáme.


Až zaznie áno oboch Vás a varhanov melódia , nech Vaše sľuby splynú v jeden hlas – Som navždy Tvoj a Ty navždy moja.


Buďte ako kolchoz vzorní, dobre plňte svoje normy. Ak je ženích inteligent, dá aj dcéru nad kontingent.


Buďte šťastní, ako je dnešný deň!


Čo si hľadal, to si našiel, stal sa z teba chudák manžel. Teraz budeš píjať vodu a spomínať na slobodu. Nechodievaj viac do šenku, ale miluj svoju žienku.


Čože sa to, čože v tom potoku belie? To chudák …(meno) tristo plienok perie. Tristo plienok perie a pritom si spieva: “Slobodienka moja, kde si sa podela?” …(meno) nakúp žienke hrncov, nech má doma zábavu, ona ti ich z veľkej lásky bude hádzať o hlavu. Pamätaj aj na psa a to kúskom pečene, aby ti dal pospať v búde, keď ťa žena vyženie. Ty si …(meno) huncút veľký, povedal si, že máš veľký, keď ho …(meno) zazrela, hneď na mieste omdlela. Povedal si, že má meter a bol to len centimeter. Keď chceš mať nevesta dobrú noc, zavolaj nás na pomoc.


Veľa šťastia novomanželom vospolok, aby bol do roka trojspolok a keď bude dobrá zhoda, môže byť aj štvordohoda.


Veľa šťastia v páre, v tej manželskej káre. Nech do roka tretí, do nej pribudne ti.


Veľa šťastia v každom dni, ktorý strávite spolu.


Veľa šťastia v živote, veľa plienok na plote, sedem synov, sedem dcér aby váš rod nevymrel. Milujte sa mladý párik, šetrite si na kočiarik, od bociana nečakajte, sami sa oň postarajte.


Vitaj, … / meno /, v tomto stave, čo si doňho vstúpil práve. Ži si v láske, šťastí, kľude, tak Ti stále dobre bude!


Vraveli ste “Áno” dnes v sobášnej sieni, tým pre kamarátov navždy ste stratení. Navzájom sa poslúchať, od dnes sa priúčať, ak chcete doma kľud, za pravdu si vždy dať.


Všetko, čo v sebe život krásne má, nech Vám v deň svadobný do vienka dá. Veľa šťastia a vzájomného porozumenia želajú…


Zdieľať lásku, zdieľať smiech, zdieľať život navždy…


Želáme Vám, nech láska a šťastie napĺňa Vaše životy , nech sa Vám nikdy nezunuje Vaša vzájomná blízkosť , aby ste stále cítili potrebu mať jeden druhého po svojom boku, aby ste večer v náručí zaspávali a ráno sa tak isto zobúdzali.


Ženích sa raduje, nevesta jasá, svadobný deň je dokonalá krása. Nech každý z tých ďalších sa mu podobá, a nech máte v nich dosť šťastia obaja. Praje…


Ženíchovi pálenku, neveste kvety a obom dokopy aspoň dve deti.. Možno aj trochu viac, napríklad štyri, čože sa mladucha zrazu tak pýriš?


Životom mienite spolu svorne kráčať, radosť aj bolesť, všetko spolu znášať. Dvom srdciam oddaným vo svete je ľahšie, do smrti spolu šťastní byť, to je to najdrahšie!


Tíško a po špičkách čarovnou bránou vchádzate za šťastím , kde na Vás oboch čaká raj. Láska je krehká , zraniteľná , nemá rada hádky. Aj tak je život zložitý a krátky. Preto sa snažte , nech je všetko vždy len naj…


Túto noc keď budeš nahá, nech ti šepká “moja drahá”. V sladkých bozkoch nech ťa dusí, oddaj sa mu, to sa musí. A po roku nádej sladká, nech tu … (meno) bruško hladká. Nech tam malý chlapček kope a nech …(meno) šťastím slope.


Už je … (meno), už je darmo, už manželské sladké jarmo na seba si zobral dnes, teraz ho už verne nes!


Už len pár chvíľ a poviete si áno, rozkvitne sneh na Tvojom závoji. Prejdete spolu otvorenou bránou,
z vašich riek sa vždy dúha napojí.


V celom ďalšom žitia toku nech Vám žičí šťastie a nech kŕdeľ pekných detí po boku Vám rastie.


V živote každého z nás sú dôležití tí, ktorí pri nás od kolísky stáli, držali za ruku a tvarovali… Nemenej tí, s ktorými mienime ďalej životom kráčať a nový príbeh spolu začať. Na spoločnej ceste životom veľa lásky, šťastia a porozumenia praje…


Vedzte si ceniť chvíle lásky a s rokmi stále viac a viac! To nie je chodiť na prechádzky, či nežne hľadieť na mesiac. Čo všetko príde: nečas, tieseň, veď máte spolu život žiť. Láska je ako dobrá pieseň a pieseň ťažko vytvoriť.


Veľa lásky, šťastia a vzájomného porozumenia želá…


Veľa šťastia a kopec lásky po celý život želá…


Veľa šťastia na Vašej spoločnej ceste životom Vám praje…


Do daru si lásku dajte a do sŕdc vpíšte svoje mená. Prejde čas a prídu prvé vrásky a vy v očiach svojich detí nájdete nakrajší dar žijúcej lásky.


Do života ti … (meno) dáme rady, aby ste sa mali radi. So svokrou buď vždy jedna ruka, vkladné knižky ona má v rukách. Len sa dobre ku nej správaj, nikdy na ňu nenadávaj. Keď budeš mať svokru rada, bude kočík, nová mazda!


Dovoľte mi zaželať vám v pokoji a mieri blaženosti plnú mieru, bozkov plné pery. Nech sa váš svet tuho sfarbí na ružovo a nech zaznie piesňou lásky azúrovou. Buď dobrá k nemu, keď obracia sa za oblúkom dúhy. I keď mu privalí jak balvan smútok hruď, vždy jeden mocnejší je ako druhý. Buď dobrý k nej a spravodlivý buď, keď obraciaš sa za oblúkom dúhy. I keď ti privalí jak balvan smútok hruď, nezníž sa nikdy pošliapať jej kruhy.


Dozneli akordy slobody, odteraz na husliach spolu budete hrať. Žite tak, aby tóny nezhody, nemuseli ste nikdy počúvať.


Ďurko, Ďurko, už je tak, na komíne sedí vták. Je to bocian pekný, veľký, prinesie vám do postieľky pekných chlapcov hneď z jari, nech sa vám to podarí.


Dve srdcia, dve duše, dve telá, dve povahy sú rozdielne a predsa rovnaké, pretože láska, ktorú cítia,
z nich robí jedného človeka. Človeka silnejšieho, schopného prekonať každú nástrahu života.


Dvíhame čašu červeného vína, na Vaše šťastie, na Váš krásny deň. Nech Vaša láska nikdy nezhasína, prežite svoj život ako krásny sen.


Janko, Janko, čo to robíš? Počuli sme že sa ženíš. A keď sa už tak stalo, že Ti dievča rozum vzalo, zalez rýchlo do postieľky, pozatváraj všetky dierky, do jednej daj tesnenie, o rok bude krštenie.


Je veľa lások na svete , každá však je iná… Tá Vaša nech je najkrajšia , vždy úprimná a verná! Veľa šťastia Vám zo srdca želá…


K svadbe iba prianie jedno: Kráčajte vždy v láske vedno!


K úradnému povoleniu Vašej doterajšej ilegálnej činnosti blahoželám.


K Vám prišla láska, vzácny dar a dnes tu stojí krásny pár. Želáme Vám náruč šťastia , kopu roztomilých detí, nech každodenný úsmev z Vašej tváre, ani po rokoch neuletí. Všetko spoločne vždy riešte, v manželskom živote spolu sa tešte! Všetko najlepšie na spoločnej ceste životom praje …


K Vašej svadbe prianie jedno: kráčajte vždy v láske vedno! Vitaj, … (meno), v tomto stave , čo si doňho vstúpil práve. Ži si v láske, šťastí, kľude , tak Ti stále dobre bude !


Kde úprimnosť , úcta a láska panuje , tam život spoločný kvitnúcim rajom je.


Keď budú svadobný pochod hrať, čo viac vám na cestu môžem priať? Nech šťastie je stále s vami. A čo život nemôže vám dať, to s láskou nahraďte si sami. vykročte dvaja, ako muž a žena. Do daru si lásku dajte a do sŕdc vpíšte svoje mená. Prejde čas a prídu prvé vrásky a vy v očiach svojich detí nájdete nakrajší dar žijúcej lásky.


Keď chceš … (meno) žienku mať, podmienka je plienky prať. Preto si ťa … (meno) vzala, aby už nič nerobila. Každý mesiac sveter iný, nech má ona z tvojej driny. Je mladá a pekná, k svetu, nešetri na toaletu. Žena má jesť, čo hrdlo ráči, tebe suchý chlebík stačí. Mlčať musíš, to je isto, pod papučou tvoje miesto. Radosť zo života majte, na potomkov pamätajte, lebo láska bez detí, tá sa často rozletí.


Keď nemôžem prispieť vínom, ponáhľam sa aspoň rýmom. Lásky mnoho, šťastia veľa, to Vám zo srdca želá …


Keď sa spoja dve srdiečka pre lásku stvorené , vo vzduchu je vôňa kvetín , v ušiach hudba lásky znie. V tú hodinu zaželať Vám chceme veľa šťastia , aby každým dňom nežne láska v srdciach Vašich rástla.


Keď sa ženíš, musíš vedieť, že pri žene musíš sedieť, deti hojdať, krumple škrabať, a peniaze žene dávať.


Keď ste tak veľa spolu bojovali za vašu úprimnú a čistú lásku a v tomto ťažkom boji ste spoločne padli,
nech je vám perina ľahká!


Keď v slávnostnom tichu Vaše áno zaznie , prvým stiskom ruky buď želané Vám šťastie.


Láska , dôvera , úcta , tolerancia , úprimnosť , porozumenie – to sú predpoklady šťastného a spokojného manželstva.


Láska , šťastie , spokojnosť sú tri dobré vlastnosti. Nech Vás oboch sprevádzajú vo Vašom manželskom šťastí. Blahoželáme.


Láska a porozumenie nech Vám neubúda.


Láska vaša nech vždy rastie, či je leto a či mráz a nech dnešného dňa šťastie celý život blaží vás. Vyveďte si dietok kŕdeľ sťa kuriatka z kurína – spieva vinš jak z tisíc hrdiel a na vás si spomína …


Majte sa radi, ľúbte sa vrúcne, osud vás spojil úplne stručne. Osud vás spojil slovíčkom ÁNO, nech pre vás prvé je každé ráno.


Manželstvo je podľa mnohých rozbúrený prístav , pre lásku a pre nezhody , býva v ňom dosť miesta. Tak nehľadajte jeden na druhom vady , s láskou žiť a veriť si – to sú predpoklady , že láska Vaša vytrvá a pôvab svoj si zachová , nezmenší ju všednosť dní a nezničia ju starosti.


Manželstvo je vtedy krásne, keď sa dvaja zhodnú v láske. Preto sa vždy radi majte a po iných nežmurkajte! Nepripusťte v dome hádky, budete mať život sladký. Nech vám hviezda lásky svieti, nech vám šťastie v náruč letí. Nech vám vašu lásku splatí zlatý hlások vašich detí.


Medové týždne sú pred vami, to už je taká móda. Nevyužiť ich naplno bola by veľká škoda. Medové týždne sú pred vami, bude to veľká psina, nesmiete ale zabudnúť, na to, že chcete syna!


Menej vody, viacej vína, najprv dcéru, potom syna, do vínečka vodičky, môžu byť aj dvojičky.


Milovať neznamená hľadieť jeden na druhého , ale hľadieť spolu jedným smerom.


Mladomanželom veľa šťastia , lásky a porozumenia praje…


Mladosť je kytica zarosených ruží, mladosť je boží dartej najkrajšej túžby. Jedinec vyhľadá srdcu svojmu pár a tak má života ten najväčší dar. Treba ho uchovať v slastiach i pri práci, iba tak na celý život Vám vystačí.


Mnoho šťastia v manželstve a do roka chlapca s vlnitými vláskami prajú …


Mnoho zmôže sila duše , mnoho viera , mnoho nádej , ale všetko zmôže láska.


Mužovi tri platy, žene kočiar zlatý. Svokre dobrého zaťa, aby rozmnožil rodinu ako topánky Baťa.


Na cestách života kráčajte spolu, či vedú do kopca alebo dolu, o seba opretí v každučký čas, v láske a svornosti až zbledne vlas.


Na manželskej tvojej púti nech sa volant dobre krúti. Veľa šťastia, málo škody, dobrú jazdu bez nehody.


Na ružiach ustlané mať, v manželstve nepoznať bôľu, do smrti radi sa mať, životom šťastne ísť spolu. Lebo keď chcete, aby ste v manželstve pravé šťastie našli, nech vernosť a láska vaše srdcia krášli.


Na spoločnej ceste životom nech sa Vám vždy darí , majte veľa detí , ktoré rozžiaria Vám radosť v tvári. Láska a porozumenie nech Vám nikdy nechýba a osud nech Vám pevné zdravie dá.


Na spoločnej ceste životom nech Vás spája láska , porozumenie a vzájomná dôvera. Veľa šťastia želá…


Na spoločnej ceste životom Vám prajeme hodne šťastia a trpezlivosti.


Na stoloch voňajú torty a koláče, nech svokra budúca už toľko neplače. Nech sa radšej teší na svojho zaťa, ktorý už s priateľmi nepôjde na ťah.


Na svadbe sa reči vedú, že sa chlapci robia v stredu, do postele sa dá medu, aby im to stálo vpredu. Dievčatá sa robia v piatok, aby mali pekný zadok, do postele sa dá kvetu, aby bolo dievča k svetu.


Nech je Vaša láska ako víno , rokmi stále lepšia a zrelšia.


Nech je Vaše dnešné “áno” navždy požehnané.


Nech je Vaše manželstvo pokojným prístavom splnených túžob a nádejí. Chráňte si svoju lásku navždy… Veľa šťastia!


Nech láska a šťastie Vašu cestu krášli aby ste v manželstve , pravé šťastie našli. Všetko najlepšie v spoločnom živote Vám zo srdca želá…


Nech nikdy nezídete z cesty prekrásneho spoločného života.


Nech radšej teší sa zo svojho zaťa, ktorý už s priateľmi nepôjde na ťah.


Nech sa Vám spoločne darí naplniť Vaše sny a túžby!


Nech sa Vaše manželstvo stane otroctvom s pevnými putami lásky , diamantovou zámkou trpezlivosti a platinovým kľúčom vernosti a porozumenia. Veľa šťastia!


Nech Vám slnko šťastia svieti , nech Vás blaží kŕdeľ detí.


Nech vám tento veľký deň vždy zostane v pamäti, nech tento vinš k vašim ušiam bez prekážok zaletí. Veľa lásky, veľa detí prajeme vám zo srdca, nech je vaša láska stále prinajmenšom horúca.


Nech Váš život v šťastí plynie, nech v manželstve máte raj, nech váš chlapček o rok volá: “mama, sestru objednaj!”.


Majte sa radi, ľúbte sa vrúcne , osud Vás spojil úplne stručne.


Na cestách života kráčajte spolu, či vedú do kopca alebo dolu, o seba opretí v každučký čas, v láske a svornosti až zbledne vlas.


Nech po všetky dni vášho žitia blaženosť dneška stále rastie, nech obídu vás vlnobitia, rozkvitá pokoj, láska, šťastie. Úprimne vravia srdcia naše, ako to iba láska vie: Zdvihnime všetci svoje čaše novomanželom na zdravie!


Nech slnko lásky zlatisté na cesty vždy vám svieti, v živote aby mali ste len radosť z vašich detí. Nech dnešného dňa blaženosť zo dňa na deň rastie, aby vás hriala spokojnosť, láska, vernosť, štastie. Zdvihnime čaše, priatelia, nech za nás všetkých vravia: nech žijú novomanželia a veľa, veľa zdravia!


Nech Vám šťastie , láska a porozumenie dnešného dňa vydržia po celý život.


Nech Vám šťastie dnešné trvá večne! Srdečne blahoželá…


Nech vernosť a láska vám cestu krášli, aby ste v manželstve pravé šťastie našli. Nech vaša láska nepozná slzy, nech neblúdi v tmách, nech Váš život je taký krásny, ako modré nebo na horách.


Pohár piva, pohár vína, najprv dcéru potom syna. A do piva borovičky môžu to byť aj dvojičky.


Prajeme Vám, aby ste boli nielen manželmi, ale aj najlepšími priateľmi, deliacimi sa o chvíle pohody, ochotní počúvať toho druhého a pripravení kedykoľvek pomôcť.


Prajeme Vám, aby Vaše manželstvo bolo jednou z tých najlepších a najkrajších vecí Vášho života… Dnes chutí sladko ako šampanské na svadobnom stole a rokmi nech dozrieva ako starostlivo uchované vzácne víno.


Príjmi ženích milý , moje verše v tejto chvíli. Buď vždy dobrý , váž si žienky a neboj sa vyprať plienky. Riad umývaj s horlivosťou , to je tvojou povinnosťou. A nevesta? Pri nástupe v život nový , zaveľ ihneď ženíchovi: som Ti žena, Ty mne muž, ja mám slovo a Ty čuš!!! Všetko najlepšie na spoločnej ceste životom prajú…


Roky nech sa míňajú, ale blaženosť vášho dnešného dňa nech nikdy nepatrí minulosti.


Spokojnosť v domácnosti nech je u vás denným hosťom a dôvera s úprimnosťou tým najdrahším lásky skvostom.


Stavajte si hniezdo vlastné, žite si v ňom veľmi šťastne, do roka nech s vami kráča milované malé vtáča.


Šťastnému páru veľa lásky , porozumenia a vzájomnej úcty… Veľa šťastia!


Šťastnú jazdu obom v páre , v tom manželskom autokare a v ňom vzácny živý náklad ; stačia dve , tri ako základ. Nech sa Vám vždy dobre darí , to Vám praje priateľ starý.